ST57 is a full-range solar streetlight, with six sizes covering 10W, 20W, 30W, 40W, 50W, and 60W, which will well satisfy different applications. Smart control with built-in microwave, and timer dimming offers longer discharge time. Adjustable mounting angle improves charging efficiency. Easy maintenance with a removable battery.
Applications: Rural roadway, Urban road, Walk path, Parking lot, Courtyard, Plazas, Park








| Series Code | ST57 |
|---|---|
| Power | 10W, 20W, 30W, 40W, 50W, 60W |
| Efficacy | 200lm/W |
| Control | Timer, PIR Sensor, Microwave Sensor |
| IP Rating | IP66 |
| CCT | 3000K, 4000K, 5000K |
| CRI(Ra) | 70, 80 |
| Operating Temperature | 0°C to + 50°C |
| Mounting Option | Side Entry |
| Warranty | Battery: 3 Years, Other accessories: 5 Years |