ST46 is a rural roadway street lighting with excellent heat dissipation performance and very cost-effective price.
Applications: ST46 is optimized for customers requiring an LED solution for local, residential, rural roadways. Optimizes application efficiency, and 'shapes' the light to put the light where it is needed.







| Series Code | ST46 |
|---|---|
| Power | 15W, 20W, 30W, 50W |
| Efficacy | 140lm/W |
| Input Voltage | 200-240VAC, 50 / 60 Hz |
| Power Factor | >0.92 |
| Surge Protection | 4kV line-line, 6kV line-earth |
| Control | Photocell |
| IP Rating | IP66 |
| IK Rating | IK08 |
| CCT | 3000K, 4000K, 5000K |
| CRI(Ra) | 70, 80 |
| Operating Temperature | -20°C to + 50°C |
| Mounting Option | Side Entry |
| Warranty | 3 Years |