HiAir is specially designed for food processing applications, available in two versions. The standard version, equipped with a built-in microwave motion sensor, offers power range from 100W to 240W. While mini version covers power from 100W to 150W and features a more compact size. Both versions featured by:



| Series Code | HB21 |
|---|---|
| Power | 100W, 120W, 150W, 200W, 240W |
| Efficacy | 150lm/W |
| Input Voltage | 100-240 VAC, 50 / 60 Hz |
| Power Factor | >0.92 |
| Surge Protection | 2kV line-line, 4kV line-earth |
| UGR level | 26 |
| Control | Dimmable, DALI, Microwave Sensor |
| IP Rating | IP66 |
| IK Rating | IK08 |
| CCT | 5000K, 4000K, 3000K |
| CRI(Ra) | 70, 80 |
| Operating Temperature | -30°C to + 50°C |
| Mounting Option | Loop Hanging |
| Warranty | 5 Years |