HB66 is an economical and compact design high bay light, with the optimized heat sink structure, the 4 power 100W/120W/150W/200W and 3 size compact design saves cost and freight, the efficency is up to 150Lm/W, what's more rotatable lens for quick select 60°/85°/105°, the driver support the power selectable, is most convenient for stock, one model equal 9 SKU.




| Series Code | HB66 |
|---|---|
| Power | 100W, 120W, 150W, 200W |
| Efficacy | 150lm/W |
| Input Voltage | 120-240VAC, 50 / 60 Hz |
| Power Factor | >0.95 |
| Surge Protection | 6kV line-line, 6kV line-earth |
| UGR level | 28 |
| Control | Microwave Sensor, PIR Sensor, Dimmable, Beam angle & Power selectable |
| IP Rating | IP65 |
| IK Rating | IK08 |
| CCT | 3000K, 4000K, 5000K |
| CRI(Ra) | 70, 80 |
| Operating Temperature | -30°C to + 50°C |
| Mounting Option | Loop Hanging, Ceiling Mounting |
| Warranty | 5 Years |