The best choice for customers to replace the original HID traditional lamps and expand the company's product line to meet the user habits of the Nordic customers; Various installation methods, low glare, can be a better replacement for HID lamps.
Applications: Parking lots, Square, Advertising board, Exhibition center, Facades appearance







| Series Code | HB56 |
|---|---|
| Power | 80W, 150W |
| Efficacy | 150lm/W |
| Input Voltage | 120-277 Vac, 50 / 60 Hz |
| Power Factor | >0.90 |
| Surge Protection | 6KV |
| UGR level | 19, 23 |
| Control | Dimmable, DALI, Microwave Sensor, PIR Sensor |
| IP Rating | IP66 |
| IK Rating | IK07 |
| CCT | 4000K |
| CRI(Ra) | 80 |
| Operating Temperature | -30°C to + 50°C |
| Mounting Option | Loop mounting, Ceiling/wall mounting, Wire-cable mounting, Tube mounting, Ceiling mounting (long side ceiling), Ceiling mounting (sliding ceiling), Ceiling mounting (short side ceiling), Recessed mounting with spring buckle, Recessed mounting |
| Warranty | 5 Years |